Ogrzewanie elektryczne może odmienić charakter budynku mieszkalnego, sprawiając, że stanie się on cieplejszy, bezpieczniejszy i tańszy w utrzymaniu. Jednym ze sposobów na wprowadzenie do domu ciepła, bezpieczeństwa i oszczędności jest zdecydowanie się na montaż folii grzewczej podłogowej, na przykład pod panele. Gdzie szukać wsparcia przy instalowaniu i uruchomianiu takiego systemu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Folia grzewcza podłogowa – bezobsługowe źródło ciepła
Czym jest folia grzewcza pod panele? To rodzaj materiału o naprawdę niewielkiej grubości – tylko 0,4 mm, składający się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Cała folia stanowi element grzejny, jest wyjątkowo odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz wytrzymała na ewentualne uszkodzenia. Najpopularniejszym sposobem zastosowania folii jest montaż podłogowy, czyli rozmieszczenie jej na podłodze, bezpośrednio pod materiałem wykończeniowym.
Ale to nie koniec możliwości. Wysokiej jakości folie grzewcze można montować na ścianach, i na suficie. Montaż ścienny lub sufitowy pozwoli na dodatkowe dogrzanie pomieszczeń, spełniając funkcję dodatkowego systemu. Co ciekawe, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na folie podłogowe, ścienne czy sufitowe, ich obecność we wnętrzach pozostanie naszą tajemnicą. Będą one niewidoczne dla domowników i gości, a jedynymi dowodami na ich zastosowanie staną się przyjemne ciepło i uśmiech na twarzy gospodarzy.
Co to znaczy, że folia grzewcza pod płytki pozwala stworzyć bezobsługowy system ciepła? Otóż decydując się na taki rodzaj ogrzewania w domu, nie trzeba martwić się o regularne dokładanie i zakup opału, sprawdzanie efektywności pracy urządzenia czy dokonywanie przeglądów. Wystarczy ustawić odpowiednią dla domowników temperaturę, a już po chwili przyjemne ciepło wypełni wszystkie domowe pomieszczenia. Można zatem przejąć pełną kontrolę nad zarządzaniem ciepłem w domu, ale oszczędzając wolny czas i energię.
Tanie w utrzymaniu i nowoczesne systemy grzewcze
Pozostając w temacie oszczędności, w dłuższej perspektywie czasowej to właśnie one stają się kluczową korzyścią płynącą z wyboru nowoczesnych systemów grzewczych. Jak to możliwe, że mimo szybkiego nagrzewania się, wydajności i skuteczności, użytkownicy mogą realnie oszczędzać na rachunkach już w pierwszym sezonie? Odpowiedzią jest energooszczędność. Folie pracują więc efektywnie, ale przy niskim zużyciu prądu. Eliminowane są wszelkie straty ciepła, co pozwala na utrzymywanie stałej, równomiernej temperatury, która może pozostać niższa niż w przypadku standardowego systemu.
Koszty za ogrzewanie mogą spaść jeszcze bardziej, jeśli właściciele obiektów zdecydują się również na montaż instalacji fotowoltaicznej. To, ile tak naprawdę uda się zaoszczędzić, można w prosty sposób obliczyć, korzystając z Kalkulatora dostępnego na stronie NaSwoim.com.pl. Po dokonaniu obliczeń można również skontaktować się z pracownikami firmy, do czego serdecznie zachęcamy, i dowiedzieć się, co jeszcze warto zrobić, by koszty ogrzewania z sezonu na sezon stawały się niższe, a codzienny komfort wzrastał.
Sprawdź także: Folia grzewcza podłogowa i jej największe zalety