Uzależnienie od hazardu zaczyna być dotkliwe, gdy nagle członkowie rodziny zauważają, że z gospodarstwa domowego zniknęły oszczędności i przedmioty użytkowe. Zaczynają przychodzić wezwania do zapłaty, rozpoczynają się sprawy sądowe o wydanie nakazów zapłaty za niespłacone pożyczki i kredyty, do drzwi pukają wierzyciele prywatni i komornicy. Do tego momentu rodzina może nie zauważać, że ma w domu hazardzistę, zwłaszcza jeśli początkowo nie interesuje się, skąd pojawiają się nagłe zastrzyki gotówki. Sprawdź, czym jest uzależnienie od hazardu i dlaczego trzeba je leczyć.
1. Od czego może się zacząć patologiczny hazard?
2. Uzależnienie od hazardu – co robić?
Można powiedzieć, że wszystko jest dla ludzi, również gry hazardowe. Problem polega jedynie na dawkowaniu tego, co dla ludzi jest dostępne. Każdy człowiek może mieć styczność z hazardem, ale nie każdy z powodu hazardu sięgnie finansowego dna. Są ludzie, którzy przykładowo sięgają po zdrapki, licząc na szczęście. Jak widzą, że nic z tego nie wychodzi, potrafią podjąć decyzję o zaprzestaniu dalszego grania. W przypadku patologicznego hazardu jest wręcz odwrotnie — człowiek, który stracił na uprawianiu hazardu fortunę, liczy na to, że za chwilę się “odkuje”. Nie potrafi zrezygnować z dalszej gry, gdyż czuje, że zaraz stanie się milionerem. Tymczasem nie ma wielkiej wygranej.
Leczenie uzależnienia od hazardu prowadzi między innymi prywatny ośrodek leczenia uzależnień: https://www.terapia-befree.pl/leczenie-uzaleznienia-od-hazardu,30.html.
Od czego może się zacząć patologiczny hazard?
Hazard rekreacyjny może być formą spędzania wolnego czasu. Można go traktować jako rozrywkę, gdy nie wpływa negatywnie na życie rodzinne i gracz może nad hazardem zapanować. Czyli wie, że dla rozrywki wyda 100 zł, a nie 100000 zł (zwłaszcza, jeśli go na to nie stać).
Niestety, nawet niewinne gry losowe mogą prowadzić do fatalnego w skutkach uzależnienia. W grach hazardowych czasem pojawia się coś w stylu szczęścia nowicjusza. Osoba, która dopiero wchodzi w świat gier hazardowych może (ale nie musi) wygrać pokaźną kwotę. Rozsądny człowiek zabierze te pieniądze dla siebie. Osoba podatna na hazard wyda te pieniądze na to, by sfinansować hazard. W tym momencie może się zacząć hazard patologiczny.
Co do hazardu, uzależnienie może zauważyć bliska osoba, zazwyczaj jednak tak się dzieje na skutek negatywnych konsekwencji finansowych. Same prośby o zaprzestanie grania nie będą skuteczne. Nałogowy hazardzista to zazwyczaj mężczyzna. Na patologiczne uzależnienie od hazardu cierpią coraz częściej kobiety.
Jeśli hazard powodował wiele rzeczywistych problemów, walczysz z negatywnymi emocjami i nie wiesz, jak rozwiązać finansowe trudności, najpierw sprawdź, jak możesz poddać się leczeniu uzależnienia na stronie polecanego ośrodka: https://www.terapia-befree.pl/. Terapia pomoże Ci przestać grać i rozwiązać problem uprawiania hazardu.
Uzależnienie od hazardu – co robić?
W przypadku hazardu, leczenie uzależnienia trzeba zacząć od rozpoznania patologicznego hazardu. Gdy uprawianie hazardu powodowało kiedykolwiek problemy finansowe, jest to oznaka, że należy zając się swoim zdrowiem psychicznym celem zaprzestania grania.
Rekomendowany ośrodek terapii uzależnień Be Free prowadzi również leczenie uzależnienia od leków, po szczegóły zajrzyj: https://www.terapia-befree.pl/leczenie-uzaleznienia-od-lekow,32.html.
Ośrodek Terapii Uzależnień Be Free
Ośrodek odwykowy Be Free to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w skutecznym leczeniu najpopularniejszych rodzajów uzależnień.
W ofercie miedzy innymi:
- Leczenie uzależnień,
- Leczenie alkoholizmu,
- Leczenie narkomanii,
- Leczenie hazardu,
- Detoks alkoholowy,
- Detoks narkotykowy.
Adres firmy:
ul. Słoneczna 18, 62-561 Ślesin
Telefony:
+48 535 100 111, +48 536 100 111
Strona WWW: