Zgodnie z obietnicą złożoną bezpośrednio po zakończeniu pierwszego w historii naszego miasta referendum prezydent Klimaszewski ogłosił wczoraj podczas sesji Rady Miejskiej Bielska-Białej swoją decyzję w kwestiach, które były przedmiotem niedzielnego głosowania. Choć wyniki referendum nie były wiążące, prezydent postanowił uszanować wolę mieszkańców.
Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej ogłoszona została decyzja prezydenta Bielska-Białej w sprawie wyników referendum, które odbyło się w niedzielę. Przypomnijmy, aby wyniki głosowania były wiążące, zabrakło mniej niż 2 tys. głosów.
Wielu bielszczan w napięciu oczekiwało na opinię w sprawie spalarni śmieci, większość głosujących była bowiem przeciwko jej budowie. – Podjąłem decyzję, że uszanuję wolę większości bielszczan, którzy wzięli udział w referendum. Choć osobiście jestem zwolennikiem termicznego przekształcania odpadów i uważam, że spalarnia jest naszemu miastu potrzebna oświadczam, że dopóki będę prezydentem tego miasta, nie podejmę żadnych działań w kierunku budowy takiej instalacji – mówił prezydent.
Dziś Jarosław Klimaszewski zagościł w studiu Beskidzkiej TV, gdzie opowiedział o kulisach swojej decyzji. Jakie kroki podejmie teraz miasto? Spalarni nie będzie w Wapienicy, czy wcale? Co zrobimy z bielskimi śmieciami? Oglądajcie poniższy materiał.
– Postąpiłbym wbrew wyznawanym przez siebie wartościom, pozostając głuchym na stanowisko wyrażone w czasie referendum – podkreśla prezydent Klimaszewski.
“Głos bielszczan został wysłuchany” i 16 maja będzie Piwo z Mentzenem w Bielsku-Białej
Małe piwo
Bardzo dobra i rozsądna decyzja prezydenta BB. Przysłowie powiada: ,, Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim potrafił dogodzić” – sprawdza się w treści komentarzy i w postawie mieszkańców chwalących zalety spalarnii mającej powstać w Wapienicy.. Zamiast jałowych dyskusji odnośnie podjętej przez prezydenta decyzji może warto aby mieszkańcy BB dokładnie zapoznali się z przepisami podjętej w PE dyrektywny odnośnie naliczania opłat za emisję CO2 oraz w programie FitFor 55. W oparciu o konkretne argumenty stricte ekonomiczne a także srodowiskowe władze samorządowe Wrocławia zrezygnowały z budowy spalarni gdyż opłaty za emisję CO2 negatywnie wpłyną na kodycje finansowo-gospodarczą miasta. W oparciu… Czytaj więcej »
Jakże to?, kondycja gospodarcza kraju jest znakomita, wyprzedza wymienione kraje, rząd dosypie samorządowi B-B i będzie o.k.
Nie rozumiem ciemnogrodu protestujących jak kopciła i zapylała elektrociepłownia 80 % miasta to było ok a teraz z Czechowic też ok a nowoczesny zakład NIE ,zamknąć Czechowice niech palą śmieciami durnie to się opamiętają.
Wapienica dolna to jedna dziura przemysłowa nowoczesna spalarnia by to naprawiła ale ciemnota eko robi panikę czyli wiocha lepiej zawalać śmieciami Lipnik Hałcnów to centrum jeszcze trochę jest niż dziurę śmierdzącą dotrze do centrum.Podnieś ceny do 100 zł od osoby a szczególnie na wsi Wapienicy to zmądrzeją syf złomowy aut od centrum do Jaworza im nie przeszkadza tak ogłupili wiochę.
Słychać wycie? Znakomicie!
Prezydent Ciemnogrodu. Unia znowu będzie miała pretekst by ciągnąć niezłą rentę rok w rok za nie utylizowane śmieci. Bielszczanie zorientują się co jest grane dopiero po czasie.
Paru krzykaczy ciemnych z ekologów potrafi zniszczyć za pomocą ciemnej masy super zakład utylizacji oni mają jednn cel zniszczyć klimat i glebę ,tak samo jak samochody niby ekologiczne elektryczne to jest zakała na setki lat pożar za pożarem akcja kilka godzin i cała chemia i kwas idzie tak po ekologicznemu wg ciemnej masa w glebę.
No ale tu jeszcze trzeba nie być ślepym, człowiek oprócz zmysłu słuchu ma inne. Temat po wyborach zapewne wróci w nowej kadencji, teraz trzeba zabiegać o głosy.