W Wiśle Wielkiej zakończył się letni obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, zorganizowany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Drogomyślu, gminę Strumień oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Trwał osiem dni, a udział w nim wzięło 80 dzieci w wieku od 10 do 16 lat.
W zakończeniu obozu MDP uczestniczył zastępca śląskiego komendanta wojewódzkiego PSP, st. bryg. Rafał Świerczek, który pogratulował wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania wakacyjnego wydarzenia. Podkreślił, jak duże znaczenie ma kształtowanie wśród młodych adeptów pożarnictwa odpowiednich postaw oraz zdobywanie praktycznej wiedzy i umiejętności z zakresu tematyki strażackiej. Gośćmi zakończenia byli również komendant powiatowy PSP w Cieszynie, mł. bryg. Michał Pokrzywa, burmistrz Strumienia Anna Grygierek, przewodniczący Rady Miejskiej Strumienia Czesław Greń oraz sołtys Drogomyśla i kierownik obozu Zbigniew Podyma.
Od samego początku obozu najważniejszym celem było przekazanie dzieciom i młodzieży wartościowych informacji na temat bezpieczeństwa i odpowiedzialności za innych. W trakcie obozu zrealizowane zostały m. in. zajęcia z pierwszej pomocy, podczas których instruktorzy przekazywali najważniejsze techniki udzielania pomocy w sytuacjach awaryjnych. Dzieci nauczyły się, jak udzielać wsparcia osobom poszkodowanym i radzić sobie w krytycznych momentach. Niecodziennym zajęciem było szycie ran. Nie były to jednak prawdziwe rany, a… banany oraz odpowiednio przygotowana skóra.
Uczestnicy obozu zapoznawali się ponadto z wyposażeniem strażaków oraz wozów bojowych, a także uczyli się nurkowania na basenie w Strumieniu. Na kąpielisku mieli okazję dowiedzieć się, jak prawidłowo korzystać z butli nurkowej, jak poruszać się pod wodą oraz jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych. Nie brakło również ćwiczeń z prac na wysokościach. Młodzi druhowie mieli okazję szkolić się w specjalnie przygotowanym parku linowym. Ich opiekunowie zwracali uwagę na szczegóły, ucząc dzieci i młodzież, jak odpowiednio używać sprzętu zabezpieczającego, by prace na wysokości były wykonywane w pełni bezpiecznie.
Obóz był pełen emocji i radości. Był okazją do nauki i doskonalenia swoich umiejętności, ale również do zawarcia nowych przyjaźni, budowania zaufania i pracy zespołowej.