Wczoraj (wtorek 5 marca) zaprezentowali się kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców „Wiślanie”, którzy ubiegać się będą o mandaty w nadchodzących wyborach samorządowych.
Wiele wskazuje na to, że w Wiśle te wybory znowu będą mieć w znacznym stopniu charakter referendum, a więc na stanowisko burmistrza oraz radnych będzie tylko po jednym kandydacie. Do środy 6 marca żaden inny komitet się nie „ujawnił”, a Państwowa Komisja Wyborcza oficjalnie poda listy kandydatów w drugiej połowie marca.
Ujawnił się natomiast KWW „Wiślanie” podczas wtorkowego spotkania z mieszkańcami miasta, a więc swoimi ewentualnymi wyborcami, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia. Kandydatem „Wiślan” do roli burmistrza Perły Beskidów jest obecny włodarz miasta Tomasz Bujok, który przedstawił prace i dokonania władz miasta w mijającej kadencji. Były to jednocześnie główne założenia prac i działań tego ugrupowania na przyszłą kadencję.
– Niewątpliwie jednym z głównych celów będzie dywersyfikacja kierunku rozwoju miasta. Kluczową wśród nich będzie turystyka. Pandemia pokazała, że musimy myśleć też o innych dziedzinach, a więc zastanowić się nad medycyną, czy nad szkolnictwem. Jak chodzi o tą druga kwestię i szkolnictwo wyższe, udało mi się w ostatnim czasie odbyć kilka spotkań w sprawie współpracy z uczelniami. Wiem, że tutaj duże ambicje ma Cieszyn, ale dlaczego, ale dlaczego nie mielibyśmy być lepsi od Cieszyna? – powiedział w czasie spotkania burmistrz Tomasz Bujok.
Włodarz Wisły przywołał też między innymi tematy planowanych odwiertów geotermalnych. Trudno było znaleźć w Wiśle odpowiednie miejsce na nie, prace mają być prowadzone po porozumieniu z prywatnym właścicielem gruntu.
Wśród głównych planów KWW „Wiślanie” na kolejne lata są: modernizacja budynków gminnych, dalsza modernizacja amfiteatru, rozwój infrastruktury rekreacyjnej, prace nad siecią wodno-kanalizacyjną, Budowa Beskidzkiego Centrum Narciarstwa im. A Małysza, modernizacja tras biegowych na Kubalonce i uporządkowanie centrum miasta.
Obok proponowanego burmistrza, przedstawiono też kandydatów do Rady Miasta Wisła. W decydującym stopniu są to osoby, które w radzie zasiadają i w trwającej jeszcze kadencji. Na scenę wystąpili popierani przez KWW „Wiślanie” aspirujący do innych ciał samorządowych. Byli to kandydaci do Rady Powiatu z ugrupowania Partnerstwa Dla Powiatu.
Był to też Marcin Szarek, który zamierza reprezentować w Sejmiku Województwa Śląskiego wyborców okręgu nr 1, obejmującego miasto Bielsko-Biała oraz powiaty: bielski, cieszyński i żywiecki. Marcin Szarek jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej do sejmiku.
Po prezentacjach nadszedł czas na głosy ze strony mieszkańców Wisły. Poruszano kwestie planów zagospodarowania przestrzennego, remontów dróg i budżetu miasta.
Kolejny raz bez wyborów. Panie Burmistrzu Wisła nie walczy, Wisła poddała sie walkowerem.
Pana burmistrza mało to obchodzi, obchodzi aby został nadal burmistrzem.
Coś słabo idą te wybory, w wielu miejscach niewykorzystane możliwości w zgłoszeniach komitetów, chyba trzeba podwyższyć diety dla radnych.
Warto pomyśleć o rozładowania Centrum – nie musi być wszystko na jednym placu.
Trochę za poważna sprawa aby wybory miały przybrać formę referendum.
A dlaczego nie?
spytaj się drugiej Hermenegildy podszywacz