Mikst Stanieczek – Konecki mistrzami Polski. To niejedyny sukces łuczników Orlika Goleszów

W dniach 14-15 września zawodnicy klubu LUKS Orlik Goleszów wzięli udział w Mistrzostwach Polski łuków bloczkowych i barebow w Żołędowie.

Po zaciętej walce w wietrznej i deszczowej aurze złoty krążek w kategorii mikstów wywalczyli Anna Stanieczek i Przemysław Konecki. W tej samej kategorii na 6. miejscu uplasowała się druga drużyna klubu w składzie Gabriela Cieślar i Krystian Mróz.

W konkurencjach indywidualnych wicemistrzostwo Polski zapewniła sobie Anna Stanieczek, zaś wśród panów medal zdobył Przemysław Konecki, zostając II wicemistrzem Polski.

W 1/4 finału odpadły: Gabriela Cieślar (łuki bloczkowe) i Krystyna Hałat-Olszar (łuki barebow) zajmując odpowiednio 7 i 8 miejsce. Krystian Mróz i Robert Kochutek zakończyli zawody na 33 miejscu. W łukach bloczkowych mężczyzn drużyna Orlika wystrzelała 8 miejsce.