Sport Żywiec

Pierwsza porażka Mitechu Żywiec

W 3. kolejce III ligi kobiet piłkarki Mitechu Żywiec doznały pierwszej porażki w tym sezonie.

Po dwóch zwycięstwach żywczankom przyszło się mierzyć w wyjazdowym spotkaniu z GKS Gieksą II Katowice. Piłkarek z Mitechu nie trzeba było specjalnie mobilizować na to spotkanie. Kilka tygodni wcześniej żywczanki mierzyły się z katowiczankami w ćwierćfinale Pucharu Polski szczebla województwa śląskiego, w którym przegrały 1:2. Niestety ligowe spotkanie nie poszło po myśli Mitechu. Już w 12 min. po strzale Julii Langosz „Gieksa” objęła prowadzenie 1:0. W 35 min. na 2:0 podwyższyła Zuzanna Pańtak. Cztery minuty później Julia Szymczyk zdobyła kolejnego gola dla „Gieksy”. W drugiej połowie spotkania bramki już nie padły. Ostatecznie GKS Gieksa II Katowice pokonała Mitech Żywiec 3:0 (3:0).

Mitech Żywiec: Katarzyna Hudecka – Marta Talik, Marta Ponikwia, Julia Sopiak (od 40 min. Patrycja Marek), Joanna Legierska, Martyna Gibas, Martyna Kawulok (od 65 min. Katarzyna Michałek), Zuzanna Oślak, Dominika Adamus, Tailene Felix De Souza i Justyna Frączkiewicz (od 72 min. Marta Golik).

Po 3. kolejce Mitech plasuje się na czwartym miejscu w tabeli z 6 pkt. Liderem jest Ślęza II Wrocław (9 pkt.).

W 4. kolejce Mitech Żywiec zagra u siebie z Moto-Jelcz Oława w niedzielę (22 września) o 13.00 na boisku GKS Radziechowy-Wieprz.