Karolina i Janek mistrzami Polski. Cieszyński Klub Karate Kyokushin z medalami tej imprezy

W ostatnią niedzielę września w Świnoujściu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Młodzieżowców, Młodzików i Kadetów w Karate Kyokushin. Znad morza nad Olzę dotarły cztery medale tej imprezy.

W zawodach wzięło udział 140 karateków, reprezentujących 39 klubów z całej Polski. Z Cieszyńskiego Klubu Karate Kyokushin startowało pięciu zawodników: Lena Santarius, Adam Malina, Adam Szydłowski, Karolina Wachholz, Jan Malina. Cieszyński Klub zdobył dwa złote i dwa brązowe medale w konkurencji kumite.

Złoty medal i tym samym tytuł Mistrza Polski wywalczyły dwie osoby. Była to Karolina Wachholz w kategorii kumite młodziczek do 45kg. Jej alka półfinałowa została wygrana przez waza-ri, uzyskane po skutecznym trafieniu okrężnym kopnięciem na głowę. W finale Karolina wygrała przed czasem poprzez ippon po dwukrotnym trafieniu rywalki również okrężnym kopnięciem na głowę.

Drugie złoto zdobył Jan Malina, który w kategorii kadetów do 40 kg, walkę półfinałową rozstrzygnął na swoją korzyść poprzez dwukrotnie przyznane waza-ri, zdobyte za okrężne kopnięcia na głowę. W finale udało mu się zaskoczyć swojego rywala i trafić go w głowę techniką nożną, za którą przyznano mu waza-ri.

Brązowe medale w kumite zdobyli: Lena Santarius w kategorii młodziczek do 50kg i Adam Szydłowski w kategorii młodzików do 60kg.