Czeskie boje sportowców IKS Cieszyn

W minioną sobotę zawodnicy @IKS Cieszyn wystartowali w zawodach „České paraatletické ligy” w Ostrawie, skąd przywieźli sporo medali.

Piotr Cieślik zdobył dwa złote medale. Jeden z nich w pchnięciu kulą, a drugi w rzucie dyskiem w kat f33. Tomasz Wróbel ma na koncie złoty medal w rzucie oszczepem w kat F57. Daniel Michnik z kolei to srebrny medalista w rzucie dyskiem w kat F57. Debiutantka w startach między narodowych Justyna Gazur zdobyła swój pierwszy medal, a było to srebro w pchnięciu kulą w kat f57. Dumitru Temeliescu wywalczył brązowy medal w pchnięciu kulą, a Paweł Surdyka brązowy medal w rzucie dyskiem w kat F37.
Mateusz Czudek wywalczył dwa brązowe medale: w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem w kat f34. Beata Świderska uplasowała się tuż za podium zajmując 4 lokatę w pchnięciu kulą, zaś Grzegorz Madzia, po ambitnej walce podczas konkursu rzutu dyskiem, jako junior musiał ustąpić miejsca starszym kolegom.