Sport Żywiec

Wysoka przegrana Mitechu Żywiec u siebie

Martyna Gibas. Fot. Paweł Szczotka

Gorycz porażki, i to dość sporą, musiały przełknąć piłkarki nożne Mitechu Żywiec po przegranej z MTS Knurów w 6. kolejce III ligi kobiet.

Po wyjazdowej przegranej przed tygodniem z liderkami z 1. KS Ślęza Wrocław 1:4 żywczanki chciały się u siebie za wszelką cenę zrehabilitować z MTS Knurów. Ale już w 9 min. na prowadzenie wyszła ekipa MTS Knurów, a to za sprawą Petry Zdechovanovej, czyli byłej piłkarki Mitechu. Jednak 3 minuty później Martyna Gibas doprowadziła do remisu 1:1. Jednak później trafiły już tylko knurowianki. Jeszcze w pierwszej połowie dwukrotnie bramki strzeliła Katarzyna Kelner (17 min. i 37 min.). W drugiej połowie w 52 min. kolejną bramkę zdobyła Petra Zdechovanova, a do wyniku 1:4 jeszcze jednego gola dla MTS Knurów dołożyła Katarzyna Kelner, która tym samym ustrzeliła hat-tricka. Ostatecznie Mitech Żywiec uległ drużynie MTS Knurów 1:5 (1:3).

Skład Mitechu Żywiec: Joanna Legierska – Monika Pieniący, Marta Talik, Marta Ponikwia, Martyna Gibas (od 66 min. Kamila Somerlik), Zuzanna Oślak (od 73 min. Martyna Kawulok), Dominika Adamus, Karolina Biczak, Aleksandra Sałamun, Tailene Felix de Souza (od 60 min. Patrycja Marek) i Natalia Semenova (od 40 min. Julia Sopiak).

Po tej przegranej Mitech Żywiec, mając 7 pkt. na koncie, zanotował spadek z 4. na 7. miejsce.

W 7. kolejce Mitech zagra na wyjeździe z GKS Tychy. Mecz rozpocznie się w niedzielę (13 października) o 16.00.