Marika ze złotem Pucharu Europy!

Judocy z bielskiego PTS Janosik z sukcesami walczyli ostatnio na matach w Rydze i Opolu.

W miniony weekend Marika Moś z PTS Janosik, walcząca w kategorii wagowej do 52 kilogramów, zwyciężyła w Pucharze Europy Kadetów. Zawody odbyły się w stolicy Łotwy, Rydze, a brało w nich udział 256 zawodników z 18 krajów. Marika Moś w półfinale pokonała Szwedkę Sofię Cordovę, a w finale reprezentantkę Polski Otylię Grzeszczyk.

W tym samem czasie podczas rozgrywanego w Opolu Memoriału Edwardsa Haciejewa, Leon i Ludwik Ligęska zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy medal, a Maciej Drąg zajął 5. miejsce.

– Tych sukcesów nie byłoby bez organizacyjnego wsparcia prezesa klubu Tomasza Chmielniaka oraz zaangażowania zawodników i ich rodziców. Ostatnie wyniki to nasz wspólny sukces – mówi trener judoków PTS Janosik Marek Wróbel.