Słowackie Štrbské Pleso było w ten weekend miejscem rozgrywania mistrzostw Polski w biegach narciarskich, część medali znalazła się na szyjach zawodników z Trójwsi Beskidzkiej.
W sobotę narciarze biegli w sprincie techniką klasyczną. W rywalizacji mężczyzn triumfował Kamil Bury, a jego młodszy brat Dominik zajął drugie miejsce. Z kolei w kategorii młodzieżowców srebrne krążki wywalczyli Kamila Idziniak i Łukasz Gazurek, a brązowy Zuzanna Fujak (wszyscy NKS Trójwieś Beskidzka).
W niedzielę rywalizowano w biegu interwałowym techniką dowolną. Bracia Bury zamienili się kolejnością. Dominik był pierwszy, Kamil trzeci. Czas Dominika to 22.46,4 na 10 km. Kamil w czasie biegu złamał kija i otrzymał zamienny za długi, a cała sytuacja kosztowała go sporo energii/W kategorii młodzieżowców na najwyższym stopniu podium stanęła Oliwia Buśko (28.18,7 na 10 km), natomiast na najniższym Kamila Idziniak oraz Łukasz Gazurek (wszyscy NKS Trójwieś Beskidzka).