Dziś, 12 sierpnia 2025 roku, około godziny 11:30 na ulicy 1 Maja w Zatorze (droga krajowa nr 44) doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranne zostały dwie osoby, które trafiły do szpitala.
Według wstępnych ustaleń policji, 87-letni mieszkaniec powiatu suskiego, kierując toyotą, najechał na tył audi, którym kierowała 39-letnia mieszkanka gminy Zator. Obrażenia odnieśli kierowca toyoty oraz jego żona, będąca pasażerką. Kobieta, przytomna, została przetransportowana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast mężczyzna trafił tam karetką.
Na miejscu zdarzenia świadkowie szybko udzielili pierwszej pomocy i powiadomili służby ratunkowe, za co otrzymują podziękowania.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie koncentracji i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, podkreślając, że chwila nieuwagi może mieć poważne konsekwencje.
Droga krajowa nr 44 w miejscu wypadku jest zamknięta dla ruchu, a kierowcy muszą korzystać z objazdów. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00.