Szybka i zdecydowana reakcja cieszyńskich policjantów zapobiegła tragedii na ulicy Bielskiej. W ubiegły czwartek, 23 października, tuż po godzinie 21.00 mundurowi zauważyli agresywnego mężczyznę, który przytrzymywał kobietę i groził jej nożem. Dzięki błyskawicznej interwencji funkcjonariuszy kobieta nie odniosła żadnych obrażeń, a napastnik został natychmiast obezwładniony.
– Widząc zagrożenie życia i zdrowia kobiety policjanci bez wahania ruszyli na pomoc. W krótkim czasie odebrali agresorowi niebezpieczne narzędzie i zatrzymali go. Ofiara, choć fizycznie nie ucierpiała, była w silnym szoku. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które udzieliło jej wsparcia medycznego i psychicznego – relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.
Do działań przystąpiła również ekipa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady i materiał dowodowy. Zatrzymanym okazał się 43-letni obywatel Czech. Jego dane i tożsamość potwierdzono dzięki współpracy polskiej i czeskiej policji za pośrednictwem wspólnego punktu kontaktowego w Kocobędzu.
– Po przesłuchaniu mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy – informuje podkom. Krzysztof Pawlik.




 
		

