Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach w czasie zabezpieczenia wydarzenia sportowego odbywającego się na terenie miasta ujawnili w samochodzie młodego kierowcy m.in. noże, pojemniki z gazem oraz race.
Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu. Podczas rutynowej kontroli opla, którym kierował 19-letni mieszkaniec Krakowa, policjanci z Rewiru Dzielnicowych zauważyli za siedzeniem kierowcy torbę zawierającą przedmioty mogące stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Oprócz noży i pojemników z gazem znajdowały się tam również farby oraz race. W pojeździe podróżowało także dwóch innych młodych mężczyzn – 19-latek z powiatu wielickiego oraz 21-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.
Ze względu na charakter zabezpieczanego wydarzenia oraz ryzyko wykorzystania tych przedmiotów do zakłócenia porządku publicznego, policjanci zdecydowali o ich zabezpieczeniu. Kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tys. zł.




