Znakomicie spisał się 10-letni Mateusz Stokłosa, modelarz z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, podczas Ogólnopolskich Zawodów Modeli Pływających Radiem Sterowanych w Opolu.
Jak informuje żywieckie MCK Mateusz Stokłosa wywalczył brązowy medal w kategorii młodzików uzyskując 99 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Opolskie zawody były jednocześnie jedną z ostatnich szans na uzyskanie kwalifikacji do kadry narodowej, która w lipcu tego roku pojedzie na mistrzostwa świata na Węgry.
– Tym wspaniałym wynikiem Mateusz Stokłosa zakwalifikował się do kadry na mistrzostwa świata, gdzie wystartuje wraz z innymi dwoma zawodnikami MCK Żywiec: bratem Markiem Stokłosą oraz instruktorem Bohdanem Śliwą, broniącym tytułu mistrzowskiego – podkreśla MCK Żywiec.






