W piątek, 27 lutego, w Istebnej interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po godzinie 9.00 na drodze wojewódzkiej nr 943 doszło bowiem do groźnego zdarzenia drogowego.
Jak informują służby prasowe Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, incydent wydarzył się na wysokości posesji nr 976. Na miejscu wstępnie ustalono, że 80-letni kierujący samochodem marki Dacia, którym podróżowały trzy osoby, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W efekcie doprowadził do zderzenia z samochodem marki Audi poruszającym się od strony Jaworzynka w kierunku Koniakowa.
Kierowca Dacii został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dwie podróżujące z nim kobiety również zostały przewiezione do szpitala karetkami pogotowia. Droga jest już odblokowana.





