Na sygnale Żywiec

Wypadek w Międzybrodziu Bialskim. W aucie jechało sześcioro młodych ludzi

Fot. mat. prasowe

Do zdarzenia doszło 22 czerwca około godziny 20.15 na ulicy Żywieckiej w Międzybrodziu Bialskim. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący oplem nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.

Samochodem podróżowało łącznie sześć osób – 20-letni kierowca oraz pięcioro nieletnich pasażerów. W wyniku wypadku obrażeń wymagających hospitalizacji doznała 16-letnia pasażerka. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci przeprowadzili na miejscu niezbędne czynności, a szczegółowe okoliczności i przebieg wypadku będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu.

Przy okazji zdarzenia żywiecka policja apeluje do kierowców o rozsądek i dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących ograniczeń, ale także do warunków panujących na drodze. Funkcjonariusze przypominają, że chwila nieuwagi lub zbyt szybka jazda mogą doprowadzić do tragedii, szczególnie gdy w samochodzie przewożeni są pasażerowie.

google_news
Kronika Beskidzka prasa