Bielsko-Biała Sport Cieszyn Żywiec

Pierwszy start, pierwsze punkty (aktualizacja)

Pierwsze punkty Pawła Słowioka * Fot. Anna Karczewska/PZN

Rywalizację o Puchar Świata zainaugurowali dwuboiści klasyczni.

Pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się wczoraj w fińskiej Kuusamo, wygrał Austriak Mario Seidl. 25 miejsce zajął Paweł Słowiok z Wisły,  37. był Szczepan Kupczak z Juszczyny, 39. Adam Cieślar z Istebnej, 50. Wojciech Marusarz z Zakopanego.

Dzisiaj drugi start naszego kwartetu.

AKTUALIZACJA

Bardzo dobrze poradzili sobie nasi zawodnicy w serii skoków do dzisiejszego konkursu drużynowego do kombinacji norweskiej . Podopieczni Dannyego Winkelmanna oddali bardzo dobre skoki, dzięki którym zajmują trzecie miejsce na półmetku rywalizacji w Ruce. Wojciech Marusarz skoczył 95,5 m, Adam Cieślar – 121,5 metra, Paweł Słowiok- 120,5, a Szczepan Kupczak aż 135,5 m.

Liderem jest reprezentacja Japonii, drugie miejsce zajmuje drużyna Niemiec. Czekamy na dobre wieści z trasy biegowej.

Biało-czerwoni walczyli bardzo dzielnie, ale musieli uznać wyższość rywali i zajęli ostatecznie 6 miejsce. Ten wynik jest obiecującym prognostykiem na dalszą część sezonu.