Wydarzenia Bielsko-Biała

Miniony rok w bielskiej policji: wszystkiego mniej, czyli bezpieczniej

Fot. KMP BB

2018 w bielskim garnizonie można podsumować tak: mniej przestępstw kryminalnych (w tym kradzieży, rozbojów czy uszkodzeń mienia), mniej wypadków drogowych, (w tym najtragiczniejszych w skutkach) plus wysoki poziom wykrywalności przestępczości kryminalnej (na poziomie ponad 70%).

Podsumowująca odprawa odbyła się wczoraj w auli Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W jej trakcie naczelnicy poszczególnych pionów (prewencji, ruchu drogowego, kryminalnego i wydziału do walki z przestępczością gospodarczą), przedstawili i omówili efekty służby uzyskane w 2018 roku. Następnie wicekomendanci Krzysztof Gałuszka oraz Grzegorz Jakubiec podsumowali zaprezentowane wyniki.

– Podkreślenia wymaga, iż po raz pierwszy w historii jednostki policjanci osiągnęli ponad 50% wskaźnik wykrywalności w zakresie 7 wybranych kategorii przestępstw. Zrealizowali wszystkie z 9 założonych mierników statystycznych, jako jedna z dwóch policyjnych jednostek w garnizonie śląskim. Śledczy zabezpieczyli ponadto przeszło 21 kg narkotyków, w tym ponad 2,5 kg tych najgroźniejszych dla życia – dopalaczy. W minionym roku odnotowano spadek przestępczości, w tym przestępstw szczególnie społecznie uciążliwych, przy jednoczesnym wzroście ich wykrywalności. To efekt codziennej, ciężkiej pracy funkcjonariuszy i pracowników policji na rzecz obywateli – mówi Elwira Jurasz, rzeczniczka prasowa bielskiej policji.

Poza wspomnianymi wicekomendantami w odprawie wzięli udział m.in. Krzysztof Herzyk – komendant miejski policji w Bielsku-Białej, Piotr Kucia – zastępca komendanta wojewódzkiego, Jarosław Klimaszewski i Jacek Krywult – obecny i były prezydent Bielska-Białej oraz Andrzej Płonka – starosta bielski.

Fot. KMP BB

navigate_before
navigate_next

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Franuś
Franuś
5 lat temu

Nie przystanięto przy wyjątkowej absencji chorobowej na zawołanie? Nie odbyło się to ze szkodą dla patroli? Jeśli wszystkiego mniej i wtedy jest bezpieczniej to po co wzrost wykrywalności przestępstw? Od ponad 50 procent wykrywalności do ponad 70 procent jak napisano jest spory kawałek. Czy te 21 kg zabezpieczonych narkotyków to też mniej niż 2017 r? Jak przebiegała współpraca z obywatelami w zakresie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?