Wydarzenia Sucha Beskidzka

Alkohol pod chmurką? W makowskiej gminie to zły pomysł

W makowskiej gminie amatorzy picia alkoholu na wolnym powietrzu muszą się teraz dwa razy zastanowić, zanim zdecydują się sięgnąć po napój wyskokowy poza granicami własnej posesji lub ogródka piwnego. Sączenie piwa przed estradą Makowianka czy na trybunach jednego z boisk może się okazać kosztowną przyjemnością.

Jak już pisaliśmy, władze gminy Maków Podhalański postanowiły skorzystać z możliwości, jaką daje im ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi i rozszerzyć liczbę miejsc, gdzie nie wolno pić alkoholu. Ich lista została już skompilowana i zatwierdzona uchwałą Rady Miejskiej. Mandat można zarobić racząc się trunkami na makowskim Rynku i koło znajdujących się przy nim szaletów, w bezpośrednim otoczeniu punktów sprzedaży alkoholu (z wyjątkiem tak zwanych ogródków piwnych), na ogólnodostępnych parkingach, terenie obiektów sportowych i rekreacyjnych (na przykład boisk, placów zabaw, siłowni na wolnym powietrzu, plaży nad Skawą, ścieżek rowerowych), placu między blokami w makowskim osiedlu Tysiąclecia, alejkach na terenie ogródków działkowych w Makowie, wokół urzędów, remiz ochotniczych straży pożarnych, domów kultury, bibliotek i świetlic, ośrodków zdrowia, kościołów, kaplic, sal katechetycznych, estrady Makowianka wraz z widownią oraz wszelkich obiektów będących mieniem komunalnym gminy. Nie wolno również spożywać alkoholu na podwórkach i w bramach bloków, a także we wszystkich wspólnych pomieszczeniach w ich wnętrzu. W Makowie sporym problemem są bowiem osoby, które z upodobaniem piją napoje wyskokowe na klatkach schodowych budynków wielorodzinnych, uprzykrzając życie ich mieszkańcom. Wzywana w takich przypadkach policja była dotąd bezradna. Mogła ukarać biesiadników jedynie w sytuacji, gdy nie tylko pili, ale także zakłócali ciszę nocną.

Raz w roku nadarzy się jednak okazja, by bezkarnie delektować się ulubionymi trunkami w każdej z wymienionych powyżej lokalizacji. W noc sylwestrową od 20.00 do 6.00 można będzie pić alkohol, gdzie dusza zapragnie. Inne miejsca (na przykład boiska czy otoczenie estrady Makowianka) zostaną zwolnione z zakazu na czas odbywających się tam masowych imprez połączonych ze sprzedażą piwa. 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments