Bielsko-Biała Sport Cieszyn

Anna Bodnar druga w biegu na Żar. Silna reprezentacja SCI w zawodach

Abderrahim Elasri z Chorzowa wygrał XXV Międzynarodowym Biegu Górskim “Żar 2024”, który odbył się dzisiaj w Międzybrodziu Żywieckim. W klasyfikacji generalnej kobiet druga była Anna Bodnar z Cieszyna.

Czas Anny Bodnar, to 0:53.55 na dystansie 8,6 km. Nie była ona najszybszą osobą naszego regionu, bo 9. miejsce z czasem 0:51.24 zajął Przemysław Krupa z Mnicha. Oprócz nich zawody ukończyli następujący biegacze z powiatu cieszyńskiego: 19. Grzegorz Legierski z Koniakowa, 39. Jarosław Stajszczyk ze Skoczowa, 50. Bartosz Tochowicz z Goleszowa, 63. Gabriela Krupa z Mnicha i 64. Stanisław Gorzołka z Ustronia.

– Suma przewyższeń wynosiła w tym biegu 650 m, 30 stopni, do tego skwar totalny, a start o 11:30, w samo najgorsze południe.

Zabrakło mi 1 minuty 10 sek. do pierwszej kobiety, za to zameldowałem się na mecie ponad 7 minut przed trzecią. Był to bieg typu alpejskiego, czyli z przewagą trasy w górę. W zasadzie mój totalny debiut na tego typu trasie. Nie biegam bowiem w górach, nie wykonałam ani jednego treningu w nich. Jak było? O dziwo nie przeszkadzała mi temperatura, pod tym względem czułam się dobrze. Nie umiem natomiast zbiegać po luźnych kamieniach, na tym elemencie straciłam dużo czasu. Jestem zadowolona z wyniku, jak na debiut w takiej temperaturze. Przy braku technicznego treningu to wyszło jednak super – powiedziała Anna Bodnar po biegu.

To czas, w którym znów o Bodnar sporo się słyszy. Tydzień wcześniej zajęła ona również drugie miejsce open kobiet, w crossie świętojańskim w Pogórzu.