Kultura i rozrywka Wadowice

Artyści czekają na adeptów

Dwa razy w miesiącu spotykają się, by doskonalić warsztat twórczy. Chcą jak najlepiej oddawać w sztuce piękno otaczającego świata, własne wizje oraz emocje. Tak, aby ich dzieła zmuszały do zadumy, intrygowały, a może nawet wzbudzały zachwyt.

W działającej na terenie gminy Brzeźnica grupie Artyści spod Draboża niewiele jest osób, które mogą się pochwalić plastycznym wykształceniem. Niektórzy dopiero zaczynali przygodę ze sztuką, gdy przed rokiem postanowili przyłączyć się do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów. Ale już pierwsza, ubiegłoroczna wystawa ich twórczości pokazała, że wszyscy mają talent, a niektórzy również bogatą wyobraźnię.

– Od tamtej pory bardzo dużo się nauczyliśmy. Powstało wiele prac, które doskonale obrazują nasze postępy – mówi Grażyna Obersztyn, założycielka i szefowa grupy. – Nadal też może przystąpić do nas każdy, kto chce rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Nie tylko osoby, które już parają się jakąś dziedziną sztuki, ale również takie, które dopiero chciałyby tego spróbować. Mile widziana będzie także młodzież.

Zajęcia z malarstwa olejnego prowadzi Anna Holewińska-Żakowska, a z akwareli i pasteli Grażyna Obersztyn. Członkowie grupy spotykają się nie tylko w czasie warsztatów, ale również podczas plenerów artystycznych. Dotychczas ich prace prezentowane były w Centrum Kultury i Promocji oraz Izbie Regionalnej Doliny Karpia w Brzeźnicy, a wkrótce można je będzie zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Skawinie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments