Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn

Bezpłatne badania słuchu w Cieszynie i w Skoczowie

Już w przyszłym tygodniu w ramach akcji „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”, której celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia wczesnej diagnozy autyzmu oraz niepokojących objawów w rozwoju dziecka, pojawią się w powiecie cieszyńskim słuchobusy.

Akcja przesiewowych badań słuchu organizowana jest przez Fundację Słoneczna Kraina Dzieciom wraz z Terapeutycznymi Przedszkolami „Słoneczna Kraina”, przy współpracy z Centrum Mowy i Słuchu „Medincus” z Katowic oraz z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu z Warszawy.

Jak zapewniają organizatorzy, zależy im na tym, by zwrócić uwagę rodziców na to, iż zanim będą dopatrywać się u swoich dzieci autyzmu lub innych zaburzeń, powinni wykonać badania przesiewowe, w tym także badania słuchu. Jakie dziecko powinno być objęte takim badaniem? Wśród niepokojących objawów, które powinny skłonić rodziców do wykonania badań przesiewowych należy wymienić przesłanki medyczne: alergie u dzieci, częste infekcje, stosowana antybiotykoterapia, jak również przesłanki psychologiczne, diagnozowane często jako brak stosowania się do poleceń czy nieposłuszeństwo, podczas, gdy przyczyną mogą być po prostu problemy ze słuchem.

Badania zaplanowano w dniach:

13 kwietnia od godz. 14 00 na rynku w Skoczowie

14 kwietnia od godz. 9 00 na rynku w Cieszynie

 

google_news