Bielsko-Biała Na sygnale

Bielsko: Próbowali wyłudzić kredyt

Policjanci udaremnili próbę oszustwa i zatrzymali sprawców, którzy usiłowali wyłudzić kredyt na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w jednym z bielskich marketów wielkopowierzchniowych. Policjanci, na co dzień zwalczający przestępczość gospodarczą, otrzymali informację, że może dojść do próby wyłudzenia kredytu.

Dzięki współpracy z ochroną sklepu udało się namierzyć oszustów, którzy już opuścili punkt kredytowy. Policjanci zatrzymali kobietę w wieku 30 lat z województwa warmińsko-mazurskiego i jej 38-letniego wspólnika z powiatu cieszyńskiego. Usiłowali oni wyłudzić kredyt na blisko 10 tysięcy złotych. Ponadto 38-latek wyłudził już wcześniej kredyt w wysokości blisko 5 tysięcy, za który zakupił sprzęt agd.

Podczas pobytu tej dwójki w policyjnym areszcie policjanci ustalili ich wspólnika. Okazał się nim mieszkaniec powiatu bielskiego. Postępowanie wykazało, że wszyscy troje byli wcześniej notowani za przestępstwa i mają kryminalną przeszłość.

Oszuści zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments