Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Ruszyła procedura budżetu obywatelskiego 2019

Znany jest już harmonogram działań związanych z wytypowaniem projektów jakie zostaną w przyszłym roku zrealizowane w Bialsku-Białej w ramach budżetu obywatelskiego. Prezydent miasta opublikował właśnie stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

Z ustaleń jakie się w nim znalazły wynika, że mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje w okresie od 7 maja tego roku do 1 czerwca. Od 15 czerwca będzie trwała weryfikacja wniosków – najpierw pod względem formalnym, później merytorycznym. Do 31 sierpnia znana będzie ostateczna lista propozycji, które pozytywne przeszły ten proces. W okresie od 21 września do 30 września przewidziane jest głosowanie. Jego wyniki zostaną upublicznione do 7 października, po czym – najpóźniej do 15 października – prezydent ogłosi listę projektów zakwalifikowanych do realizacji w roku 2019.

Jednoczenie prezydent wydał zarządzenie, w którym wyznaczył listę punktów konsultacyjnych oraz ustalił dni i godziny ich funkcjonowania. To tam mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje na temat budżetu obywatelskiego oraz pobrać formularze zgłoszeniowe dla przygotowywanych przez nich projektów. Punkty te funkcjonować będę od 7 maja do 1 czerwca. Pierwszy w Biurze Rady Miejskiej (Plac Ratuszowy 1, pokój nr 55, I piętro) w każdy poniedziałek od 9.00 do 11.00 oraz każdą środę od 12.00 do 14.00, drugi w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej (plac Opatrzności Bożej 18) w każdy wtorek od 8.00 do 10.00 oraz każdy czwartek od 16.00 do 18.00.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments