Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Bielsko: Święta na Starówce

Jak co roku pod hasłem „Święta na Starówce” w Bielsku-Białej zorganizowano wielki kiermasz przedświąteczny. Impreza rozpoczęła się wczoraj i potrwa do jutra. Dziś i w niedzielę kiermasz czynny będzie od 12.00 do 20.00. Organizatorzy przygotowali coś dla ducha i coś dla ciała.

Dziesiątki stoisk oferują regionalne dania i przysmaki, w tym rozgrzewające napitki, a także przeróżne towary doskonale nadające na świąteczne prezenty. Ze sceny płynie muzyka wprowadzająca w nastrój Bożego Narodzenia. Wśród wykonawców zobaczyć można zarówno „regionalne” gwiazdy jak i te z najwyższej półki – w tym zespół „Pectus”, który wystąpi w niedzielę o 16.00.

Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których maluchy mogą własnoręcznie przygotować ozdoby choinkowe. Podobnie jak w roku ubiegłym kiermasz nie ogranicza się jedynie do płyty Starego Rynku. Tam przygotowano stoiska gastronomiczne a także scenę. Stragany handlujące świątecznymi produktami (głownie żywnością i wyrobami rękodzielniczymi) ustawiły się placu Chrobrego.

 

google_news