Wydarzenia Bielsko-Biała

Bielsko: Zbigniew Mizera następcą Adama Caputy

Wczoraj na emeryturę odszedł Adam Caputa, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Jego następcą został Zbigniew Mizera, dotychczas wiceszef bielskiej PSP.

O uroczystym pożegnaniu komendanta, które odbyło się 27 stycznia, już pisaliśmy. Z kolei 31 stycznia w siedzibie komendy doszło już do formalnej zmiany warty. Śląski komendant wojewódzki Jacek Kleszczewski przyjął meldunek od Adama Caputy o zdaniu obowiązków komendanta miejskiego, a Zbigniew Mizera zameldował objęcie tego stanowiska.

Zbigniew Mizera podziękował Adamowi Capucie za wszystkie dokonania, dzięki którym bielska straż pożarna jest postrzegana za jedną z najnowocześniejszych komend w Polsce. Ponadto złożył deklarację kontynuowania dotychczasowych działań, mających na celu podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu bielskiego.

Brygadier Zbigniew Mizera przez ostatnie dwa miesiące pełnił funkcję zastępcy komendanta miejskiego, nadzorującego wydział kwatermistrzowsko-techniczny. Wcześniej, od 2003 roku, był szefem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Służbę zaczynał w 1992 roku właśnie w „Jedynce”. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie, którą kończył w 1992 roku. W 1998 roku ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments