Porady i inspiracje

Biżuteria z kryształków do zadań specjalnych

Mówi się, że diamenty są najlepszym przyjacielem dziewczyny, tymczasem nawet Marylin Monroe zakochała się w znacznie tańszych, niepozornych kryształach. Biżuteria z kryształami Swarovskiego podbiła praktycznie cały świat i dziś trudno sobie wyobrazić branżę biżuteryjną bez tego produktu.

Jak marzenie stało się kryształem

Dawno temu, pod koniec XIX wieku pewien młody Czech, pracujący w zakładzie szlifierskim swojego ojca, kształcił się z tegoż zakresu. Pewnego dnia, uczestnicząc w Pierwszej Wystawie Elektrycznej w Wiedniu zafascynował się mnogością wielu nowatorskich rozwiązań i zapragnął wprowadzić nowe pomysły w branżę szlifierską. Chociaż sam proces obróbki kamieni był dla niego fascynujący, uważał, że praca idzie bardzo wolno i jest dość ciężka. Zaczął eksperymentować i w ciągu 9 lat doskonalenia pracy, udało mu się opatentować maszynę, która potrafiła ciąć kryształy szybko i precyzyjnie, a do tego efekty pracy maszyny nie były mniejsze od tych, wykonywanych przez człowieka. Zachęcony sukcesami, w 1985 roku założył w Austrii fabrykę wytwarzającą owe kryształy, tworząc rodzinną firmę. Rewolucja w świecie biżuterii udała mu się tak dobrze, że z czasem jego kryształy zaczęły stosować sławni projektanci tacy jak Coco Chanel, Jean Paul Gaultier czy Paco Rabanne. Rozsławić je potrafiły również wielkie gwiazdy takie jak wspomniana Marylin Monroe czy Audrey Hepburn.

Technika i wykorzystanie

Biżuteria z kryształami Swarovskiego oparta jest na kilku przełomowych patentach. Najważniejszym z nich był zastosowany w 1952 roku patent Aurora Borealis. Polegał on na pokryciu diamentów od spodu warstwą metalu, co skutkowało wręcz “tęczowym blaskiem”. Natomiast w roku 1977 powstał projekt “Cubic Zirconia”. Cyrkonia sześcienna jest tańszą alternatywą diamentu, posiadającą te same cechy, jednak jest materiałem syntetycznym i powstaje sztucznie.

Biżuteria z kryształami Swarovskiego jest wyjątkowa, gdyż do nadania barw kamienia służą metale takie jak żelazo, tlenek magnezu, ołów i kobalt. Technika wykonywania kryształków charakteryzuje się przede wszystkim staranną produkcją oraz wysoką jakością.

Biżuteria ta wykorzystywana jest różnorodnie. Spotkamy ją w akcesoriach dekoracyjnych, zegarkach, optyce myśliwskiej oraz zwykłej, makijażu biżuteryjnym, tatuażach. Kryształy w formie “oczek” zdobią również nasze telefony czy ubrania. Ciekawostką może być również to, że wykorzystywane są w oświetleniu stosowanym w ruchu drogowym.

Dlaczego kryształki

Każda kobieta marzy o tym, aby móc poszczycić się wspaniałą biżuterią, jednak nie każda z nas posiada miliony na koncie, jacht i wielki dom z basenem. Dlatego nieosiągalne są dla nas drogie kolie czy kolczyki z diamentami. Za to każda z nas może nabyć równie piękną biżuterią z kryształami Svarowskiego np. w formie kolczyków dostępną na przykład na stronie https://arande.pl/store/Kolczyki

Biżuteria z kryształami Swarovskiego jest przede wszystkim wytrzymała i lekka, a tym samym pożądana praktycznie przez każdego. Kryształki charakteryzują się niezwykłą przeźroczystością, co pozwala się cieszyć ich “czystością” lub przeciwnie – delektować się mnogością barw. Kryształy te są też łatwe w obróbce, co wpływa na możliwość tworzenia biżuterii w różnych kształtach, a także fantazyjnych ubarwieniach.

W biżuterii z kryształami fascynuje wiele. To, że są piękne i tak dobrze widać w nich możliwości rozszczepienia światła. To, że mają liczne zastosowania – kusi zarówno bransoletka z kryształami Swarovskiego jak również odblaski drogowe.

W końcu tak wspaniałe jest to, że mogą służyć nie tylko bogatym, ale również każdemu z nas. Na różne sposoby. Spełniając nawet najskrytsze marzenia o odrobinie luksusu w naszym życiu.

google_news