Wydarzenia Wadowice

Bus dla potrzebujących

Jest nowy i komfortowy. I pierwszy z trzech pojazdów, na który Powiat Wadowicki w tym roku otrzymał dofinansowanie z programu PRFON-u.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie wzbogacił się o 9-osobowy bus. Pojazd kosztował 121 400 zł, z czego 72 000 zł Powiat Wadowicki pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach “Programu wyrównywania różnic między regionami”, a pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu.

Niebawem kolejny nowy bus pojawi się w Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Zebrzydowicach (o wartości 145 tys. zł), a dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Spytkowicach zostanie zakupiony 24-osobowy autobus (o wartości 340 tys. zł). Na sfinansowanie zakupów powiat pozyskał z PFRON  ok. 320 tys. zł. Brakujące kwoty ze swojego budżetu wyłożą placówki w Zebrzydowicach i Spytkowicach.

– Wszystkie pojazdy będą zaadaptowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a autobus dla WTZ w Spytkowicach będzie dodatkowo przystosowany do transportu dwóch osób na wózkach inwalidzkich. Pasażerowie będą mieli pełen komfort jazdy – zapewnia Bartosz Kaliński, starosta wadowicki.

Początkiem tego roku o nowy samochód wzbogacił się także Ośrodek Interwencji Kryzysowej i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Radoczy Feniks, który otrzymał od Starostwa Powiatowego w Wadowicach nową 7-osobowy samochód o wartości 55 tys. zł.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments