Wydarzenia Cieszyn

Chcą pokazać, że stawy są ważne

Stowarzyszenie Rybackie „Żabi Kraj” ze Skoczowa szykuje kampanię edukacyjną, której celem jest uświadomienie mieszkańcom regionu roli i znaczenia stawów rybnych w utrzymaniu ekosystemu.

W gminach będących członkami stowarzyszenia przeprowadzone zostaną seminaria, w czasie których wygłaszane będą referaty dotyczące środowiskowych aspektów funkcjonowania stawów rybnych. Całość uzupełni stworzony specjalnie na tę okoliczność film edukacyjny.

W gminie Chybie spotkanie odbędzie się 24 listopada w małej sali konferencyjnej Zakładu Ichtiobiologii i Gospodarki Rybackiej Polskiej Akademii Nauk w Gołyszu w budynku głównym. Dla mieszkańców gminy Dębowiec zarezerwowany został termin 1 grudnia, a szkolenie będzie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Łączce. Mieszkańcy gminy Hażlach są zaproszeni 22 listopada do sali sesyjnej w Urzędzie Gminy, a skoczowianie mogą zarezerwować sobie dzień 21 listopada i przyjechać do Tradycyjnej Zagrody Rolnej – Skansenu w Ochabach. W gminie Strumień natomiast seminaria odbędą się 28 listopada w sali znajdującej się przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie. Dzień później wykładowcy pojawią się w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Zebrzydowicach. Szkolenia odbędą się także 23 listopada w Urzędzie Gminy Goczałkowice-Zdrój i 30 listopada w sali Domu Kultury w Pawłowicach Osiedlu, ponieważ gminy te są również członkami skoczowskiego stowarzyszenia „Żabi Kraj”.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 10 i potrwają do 14.00.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments