E-edukacja Żywiec

Cięcina: Harcerze zbierają na sprzęt biwakowy

Harcerze z XII DH Strumień z Cięciny biorą udział w konkursie „Flaga w akcji”. Stawką jest bon do składnicy harcerskiej o wartości 2 tysięcy złotych. Marzy im się kupno sprzętu biwakowego.

Jak podkreśla drużynowy Grzegorz Mizia do XII DH Strumień należą harcerze, harcerze starsi i wędrownicy.

– Drużyna jest koedukacyjna, czyli należą do niej zarówno dziewczyny, jak i chłopcy. Od początku swojego istnienia drużyna wywołała spore zainteresowanie wśród uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Cięcinie Górnej. Na pierwszych zbiórkach pojawiało się około 30 osób. To rewelacyjny wynik, bo do drużyny mogli jedynie należeć uczniowie klas 4 – 6, czyli z niespełna 50 osób – podkreśla Grzegorz Mizia.

Drużyna postanowiła przystąpić do projektu “Flaga w akcji – świętuj z nami 2 maja!”.

– Wydarzenie ma upowszechnić Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza część to przeprowadzenie zbiórki harcerskiej, gdzie mówi się o tym święcie. Druga część to konkurs fotograficzny, który odbywa się w aplikacji zamieszczonej na fanpage’u Fundacji Macte Animo. Uczestniczymy w projekcie po raz pierwszy i mamy nadzieję, że uda nam się wygrać i uzyskać bon do składnicy harcerskiej w wysokości 2 tysiące złotych, za który chcielibyśmy kupić sprzęt biwakowy – dodaje Grzegorz Mizia.

Głosować można do północy z 7 na 8 maja pod adresem: http://apps.facebook.com/fundacjamacteanimo/?permit=OK&site=zd&id=1288137254627836

google_news