Wydarzenia Cieszyn

Cieszyńskie: Maturzyści wystartowali

4 maja od egzaminu pisemnego z języka polskiego, rozpoczęła się tegoroczna matura.

W powiecie cieszyńskim matury zdaje 1162 uczniów. Po języku polskim przyjdzie czas na pisemny egzamin z matematyki, a następnie (w przyszłym tygodniu) na języki obce i wybrane przedmioty dodatkowe.

Dzisiaj przed 9.00, zanim maturzyści weszli do klas, musieli pozostawić w depozycie telefony komórkowe, zegarki, czy elektroniczne kluczyki od samochodów. Na salę mogli zabrać butelkę wody i niestety żadnych maskotek. Po wylosowaniu numeru stolika, czekały na nich długopisy i kartki papieru.

Punktualnie o 9.00 nastąpiło otwarcie kopert z tematami z języka polskiego. Jak się dowiadujemy, do wyboru były zadania: “Praca – pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu “Ziemi, planety ludzi” Antoine’a de Saint-Exupery’ego oraz do wybranych tekstów kultury”, a także fragment “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego i tekst o Henryku Sienkiewiczu i jego dziele “Qvo Vadis”.

Równolegle z egzaminami stopnia podstawowego, zdawane są testy stopnia rozszerzonego. Matury potrwają prawie do końca maja.

Autorem fotoreportażu z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie jest Krzysztof Marciniuk.

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments