Cieszyn Na sygnale

Cieszyńskie: Wichura zbiera żniwo (aktualizacja)

Silny wiatr i ulewny deszcz zaczynają zbierać żniwo w powiecie cieszyńskim. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Do Centrum Powiadamiania Ratunkowego Państwowej Straży Pożarnej w Ustroniu zgłoszono już ponad 30 interwencji związanych z działalnością wiatru i deszczu. Ponad 20 dotyczy drzew, konarów i gałęzi powalonych na drogach w całym regionie, ale przede wszystkim w żabim kraju i Skoczowie. Strażacy byli wzywani także do jednej zalanej piwnicy. W Cieszynie na ulicy Polnej zerwane zostało okucie budynku wielorodzinnego, a w Strumieniu na ulicy Brodeckiego uszkodzony został dach.

W działaniach prowadzonych na terenie powiatu cieszyńskiego brało udział do tej pory łącznie 8 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 22 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej. Kolejne zgłoszenia cały czas napływają…

Aktualizacja

Liczba strażackich interwencji w powiecie cieszyńskim wzrosła do 69. Uszkodzone przez deszcz i wiatr zostały cztery budynki mieszkalne i jeden budynek gospodarczy, a dwie piwnice uległy podtopieniu. Strażacy wyjeżdżali ponadto do usuwania 59 wiatrołomów. W regionie zalane zostały także trzy drogi. Ulica Szkolna w Dębowcu, na wysokości stawów hodowlanych, została zamknięta dla ruchu. Nieczynne jest także skrzyżowanie ulic Rajskiej i Polnej w Dębowcu, gdzie korzenie powalonych przez wiatr drzew uszkodziły nawierzchnię drogi.

We wszystkie akcje zaangażowanych było do tej pory 20 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 79 Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszyscy czekają na to, co przyniesie wieczór i noc…

Godz. 20.00

Podsumowanie: 86 interwencji związanych z wiatrem i deszczem w powiecie cieszyńskim. Do listy zdarzeń doszły nowe podtopione i uszkodzone budynki mieszkalne oraz gospodarcze. W Istebnej Andziołówce wiatr zerwał dwanaście arkuszy blachy z dachu domu jednorodzinnego oraz rynny na całej jego długości. Zalany został także komin. Straty oszacowano na 25 tys. zł. Z kolei w Goleszowie na ulicy Cieszyńskiej wiatr porwał plandekę z hali magazynowej. W tym przypadku straty wynoszą około 10 tys. zł.

We wszystkich działaniach od rana brały udział 24 zastępy Państwowej Straży Pożarnej i 91 Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments