Wydarzenia Cieszyn

Cieszyn: Biblioteka po pożarze

W nocy z 29 na 30 stycznia w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie wybuchł pożar. Największe szkody poniósł dział najczęściej odwiedzany, czyli wypożyczalnia dla dorosłych. Jak teraz działa biblioteka?

Wypożyczalnia dla dorosłych jest nieczynna do odwołania. Zajęcia w Pracowni Multimedialnej “[email protected]” od 10 lutego przeniesione zostają do sali konferencyjnej na drugim piętrze, ponieważ w trakcie pożaru pracownia została mocno zadymiona i czeka na ozonowanie i malowanie. Czytelnia oraz oddział dla dzieci pracują bez zmian. Czytelnicy mogą wypożyczać książki  w filiach przy ulicy Wąskiej i Cieńciały, których godziny funkcjonowania zostały wydłużone i obecnie są czynne od 8.00 do 18.00.  Wszystkie wypożyczone z centrali książki otrzymały w systemie automatyczne prolongaty i bibliotekarze proszą, aby nie zwracać ich do czasu ponownego uruchomienia wypożyczalni. 

W trakcie pożaru bardzo ucierpiał księgozbiór. Przede wszystkim audiobooki i nowości wydawnicze. Ucierpiały również literatura piękna, fantastyka, książki podróżnicze, beletrystyka dla kobiet  oraz lektury dla szkół ponadgimnazjalnych. Cieszyńska biblioteka chętnie przyjmie każdą pomoc w odtworzeniu księgozbioru, szczególnie chodzi o książki z zakresu literatury pięknej wydane po 2007 roku. Książki i audiobooki można przesyłać pocztą lub dostarczyć do oddziału dla dzieci mieszczącego się na parterze. 

KB_rasizm
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments