Świetlica Krytyki Politycznej w Cieszynie zaprasza 4 kwietnia na spotkanie autorskie z aktorem i dziennikarzem Rafałem Dajborem, zatytułowane „40-latek. Kulisy kultowego serialu”. Goście dowiedzą się m.in. dlaczego Stefan Karwowski był inżynierem? Kogo obawiano się na planie serialu i z czego aktorzy tłumaczyli się podczas spotkań z fanami?
Rafał Dajbor zagrał kilkadziesiąt niewielkich ról w polskich filmach i serialach, z czego największą popularność przyniosła mu postać ekologa Tomasza „Małego” Tusiewicza w „Klanie”. Na co dzień kieruje Fundacją „Drugi plan”, która za cel stawia sobie ocalenie od zapomnienia mistrzów epizodu polskiego kina i telewizji. W swej nowej książce przedstawia zaś czytelnikom kulisy powstawania słynnego serialu. Próbuje dotrzeć do źródeł jego kultowego statusu, a także zrozumieć wpływ jednej z ulubionych komedii obyczajowych Polaków na naszą kulturę popularną. Bo mimo iż od premiery „40-latka” minęło prawie 50 lat, wciąż uznawany jest za jedną z najlepszych polskich produkcji telewizyjnych i cieszy się niesłabnącą sympatią widzów.
Cieszyńskie spotkanie autorskie z Rafałem Dajborem odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 17.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej przy al. Jana Łyska 3, (wejście od ul. Przykopa 20). Poprowadzi je Bogusław Słupczyński.