Sport Cieszyn

Cieszyn: Super sezon piłkarzy Piasta

Niezwykły sezon mają za sobą piłkarze TS 1909 Piast Cieszyn. Z powodu różnych perturbacji musieli zaczynać od B-Klasy, by w imponującym stylu wywalczyć awans o szczebel wyżej. W dodatku zapisali się jako rekordziści w skali kraju…

Oto ekipa trenowana przez Marka Bakuna odniosła komplet zwycięstw w 22 meczach, co jest ewenementem w w Polsce. Liderowała od drugiej do ostatniej kolejki, aplikując rywalom aż 107 goli, a tracąc tylko 17. Brawo!

Ligowe boje cieszynianie zakończyli w niedzielne popołudnie efektowną wygraną 7:1 z Iskrą Iskrzyczyn. Na listę strzelców czterokrotnie wpisał się Tomasz Szyper oraz Kamil Gabryś, Mikołaj Tobiasz i Daniel Juroszek. Po ostatnim gwizdku sędziego strzeliły korki od szampanów. Z gratulacjami pospieszyli burmistrz miasta Ryszard Macura i zarząd klubu TS 1909 Piast z prezesem Markiem Skakujem.

Trener i prezes fruwali na rękach zawodników. Radości z awansu nie było końca. – Za rok, takie jest moje marzenie, spotkamy się tutaj i będziemy świętować kolejny awans – powiedział Marek Skakuj. Trzymamy za słowo!

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

google_news
kB65
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments