Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Czaniec: Smakowite warsztaty z fryzurami i techniką

W Publicznym Gimnazjum w Czańcu po raz kolejny już odbyły się zawodowe warsztaty.

– Doradztwo zawodowe pozwala uczniom poznać własną osobowość i zrozumieć siebie samego. Pomagając uczniom w trafnym wyborze szkoły i kierunku dalszego kształcenia od lat współpracujemy ze szkołami ponadgimnazjalnymi. W ramach współpracy z Powiatowym Zespołem Szkół nr 10 w Kętach do naszego gimnazjum, jak co roku, zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli z tamtejszej szkoły, aby przeprowadzili warsztaty zawodowe – mówi Aneta Sepioło, pedagog szkolny w Publicznym Gimnazjum w Czańcu.

Swoje talenty układając włosy szkolnym pięknościom zaprezentowali fryzjerzy, natomiast cukiernicy częstowali wszystkich smakowicie udekorowanymi przekąskami.

Żeńska część widowni zachwycała się prezentacją przygotowaną przez branżę hotelarską. Dziewczyny podziwiały artystycznie złożone ręczniki, same także tworzyły własne kompozycje.

Natomiast męska część skierowała uwagę na prezentacje techniczne, elektroniczne i informatyczne przygotowane przez uczniów technikum. Nie brakowało też chętnych do rozgrywek sportowych, do których zachęcili uczniowie szkoły o profilu sportowym.

– Warsztaty okazały się źródłem dobrej zabawy, przedstawiły różne możliwości w planowaniu dalszej drogi edukacyjno–zawodowej. W związku z ogromnym zainteresowaniem uczniów, warsztaty planujemy powtórzyć w kolejnym roku szkolnym – dodaje szkolna pedagog.

Fotoreportaż PG Czaniec

google_news