Bielsko-Biała Na sygnale Czechowice-Dziedzice

Czechowice: Chcieli wyłudzić 63 tysiące złotych

Policjanci zatrzymali parę z Czechowic-Dziedzic, która – posługując się fałszywymi dokumentami – próbowała wyłudzić kredyt bankowy w wysokości 63 tysięcy złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości zdobyli informacje o mieszkańcach Czechowic-Dziedzic, którzy w jednym z banków w centrum tego miasta będą próbowali uzyskać kredyt, posługując się sfałszowanymi dokumentami o zatrudnieniu i uzyskiwanych zarobkach. Informacja natychmiast została przekazana pracownikom banku.

– Wczoraj przed południem oszuści pojawili się w banku i złożyli stosowne dokumenty, niezbędne do uzyskania kredytu. Dokumenty od razu zweryfikowano. Wszystkie okazały się fałszywe. Policjanci zatrzymali 48-letnią kobietę i jej 56-letniego wspólnika, którzy prosto z banku zostali przewiezieni do komisariatu, gdzie usłyszeli zarzuty. Za próbę wyłudzenia pieniędzy grozi im do 8 lat więzienia – informuje Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

W mieszkaniach oszustów policjanci znaleźli dokumenty, mogące świadczyć o możliwości wyłudzenia przez nich kredytów w innych instytucjach finansowych.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
2 miesięcy temu

Community service

[…]below you will find the link to some web-sites that we believe you must visit[…]