Cieszyn Kultura i rozrywka

Czytanie nad Olzą

Rozpoczęła się 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Czytania nad Olzą. Celem akcji niezmiennie jest promowanie głośnego czytania dzieciom i rodzinnego spędzania czasu wolnego.

Podczas piątkowej inauguracji w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie nie brakowało atrakcji. Program wypełniły występy artystów Sceny Lalek Teatru „Bajka” z Czeskiego Cieszyna i polsko-czeskiej amatorskiej grupy teatralnej pt. „Lokomotywa” oraz spotkania z bajkowymi postaciami. Gośćmi otwarcia festiwalu byli, m.in. starosta cieszyński Janusz Król, burmistrz Cieszyna Ryszard Macura i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Izabela Kula.

Świętowanie z książką i literaturą potrwa nad Olzą do 9 czerwca. W kolejnych dniach atrakcji również nie zabraknie. Organizatorzy zapraszają uczniów szkół podstawowych na spotkania autorskie, m.in. z Łukaszem Wierzbickim, Ewą Stadtmülller i Agnieszką Frączek oraz na warsztaty ilustratorskie i literackie. Rodzice wraz dziećmi będą mile widziani w bibliotecznej pieczarze, gdzie odbędzie się rodzinna gra przygodowej w stylu Escape the room.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

 

 

google_news