Bielska firma Prefabed, sprzedająca produkt polskiego producenta – innowacyjny system powłok termoizolacyjnych Ecobauter – otrzymała prestiżową nagrodę w konkursie XXII Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej. Specjalnie dla naszych czytelników postanowiliśmy przyjrzeć się tej nowoczesnej i niestandardowej technologii.
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie wierzył, że nadejdzie czas, kiedy będziemy rozmawiać przez telefon bez kabla. Komórka? Brzmiało to jak science fiction. A przecież kiedyś wyglądało to zupełnie inaczej – trzeba było pójść na pocztę, pani w okienku wołała „Toruń, budka 4!” i dopiero wtedy można było połączyć się z kimś z drugiego końca świata.
Dzisiaj nie tylko każdy ma smartfona w kieszeni, ale też możemy dzwonić za darmo do Stanów Zjednoczonych, korzystając z internetu. To właśnie dziś jesteśmy świadkami tych zmian. Podobną rewolucję przechodzi właśnie branża budowlana – a na jej czele stoi Ecobauter, cienkowarstwowa termoizolacja. Co więcej, Ecobauter to jedyny produkt na bazie polimerów, który nie zawiera w swoim składzie ceramiki, co czyni go pionierem na rynku i jeszcze bardziej wszechstronnym w zastosowaniu – również tam, gdzie inne technologie zawodzą.
Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe – izolować dom przy pomocy warstwy grubości zaledwie 0,5 mm, a osiągać efekt jak przy 27 cm tradycyjnej izolacji – dziś jest rzeczywistością – podkreśla Mirosław Węglarz, generalny audytor Ecobauter.
Dzięki swoim zaletom Ecobauter zyskał uznanie również wśród środowiska konserwatorskiego, gdzie szczególnie liczy się minimalna ingerencja w zabytkowe struktury. Główna nagroda w tegorocznej edycji konkursu EKIR (Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej – dedykowany dla środowiska konserwatorów) potwierdza skuteczność tego systemu, innowacyjność i wszechstronność zastosowania – nawet w najtrudniejszych, historycznych realizacjach. Produkt Ecobauter został nagrodzony przez konkursowe jury, w którym znaleźli się szanowani eksperci w branży, między innymi: Ewa Stanecka – przewodnicząca obrad, Mirosław Boryczko – gość honorowy, Jacek Dąbrowski – gość honorowy i Katarzyna Urbańska – komisja.
Również na innych branżowych wydarzeniach Ecobauter spotyka się z dużym uznaniem – w tym roku otrzymał prestiżową nagrodę na targach Ekotech, co po raz kolejny potwierdza, że technologia ta wyznacza nowy standard w dziedzinie termoizolacji.
– Tak jak telefony zmieniły sposób, w jaki żyjemy i komunikujemy się i wpłynęły na naszą wydajność czasu, przez co stworzyły komfort życia i bezpieczeństwa – tak Ecobauter zmienia sposób, w jaki myślimy o izolacji, dając nam duże, inne możliwości. Na przykład nie wiercimy ścian, aby wprowadzić kołki trzymające dotychczasową izolację, tym samym unikamy możliwości wypłynięcia ciepła przez kołki na zewnątrz, o osłabieniu ścian nie wspomnę, bo to często setki dziur, aby zamontować izolację – kwituje Mirosław Węglarz.
Ecobauter to innowacyjny system powłok, który ma doskonałe właściwości termoizolacyjne. Jest paroprzepuszczalny, dzięki czemu ściany „oddychają”. Jest też wodoodporny i chroni powierzchnię przed wilgocią. Jego zaletą jest również to, że aplikuje się go szybko i bez konieczności przebudowy elewacji. Na przykład nie trzeba dawać nowych parapetów, przesuwać rynien czy okuć dachowych, bo 27 cm to często problem na istniejących budynkach. Produkt Ecobauter dedykowany jest również jako powłoka przeźroczysta. Można go zamówić w 20 kolorach. System ten sprawdza się zarówno w budynkach nowych, jak i tych poddawanych termomodernizacji. Ponadto jest doskonały w zastosowaniu w trakcie renowacji obiektów zabytkowych, czego dowodem jest otrzymanie tak prestiżowej nagrody.
Artur Ignerowicz (ze statuetką) – Dyrektor Zarządzający Ecobauter oraz Sebastian Ratajczyk – Prezes Zarządu Ecobauter Zachód podczas odbierania nagrody w tegorocznej edycji konkursu EKIR
Mirosław Węglarz – Generalny Audytor Ecobauter Wschód oraz Agnieszka Górny – Koordynator biura Ecobauter Wschód podczas odbierania nagrody na targach Ekotech
Kamienica w Gliwicach
Kamienica w Gorzowie Wielkopolskim