Ekosolar2_desktop

20. Festiwal Nauki i Sztuki w bielskim ATH

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej organizuje Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki już po raz dwudziesty. W tym roku rozpocznie się on we wtorek, 28 maja, koncertem zespołu Duo Del Gesu (18.00, budynek L na terenie ATH, sala 128).

Dzień później (środa, 29 maja) o 9.00 ruszy Akademia Młodych Talentów z udziałem przedszkolaków i pierwszaków. – Tradycją stało się, że tego dnia kampus Akademii na Błoniach przejmują we władanie mali badacze – mówi Małgorzata Skrzypek, specjalista do spraw promocji i informacji ATH.

Z kolei na czwartek, 30 maja, zaplanowano VI Beskidzkie Dyktando. Aby wziąć w nim udział należy zapisać się przez formularz na stronie internetowej festiwal.ath.bielsko.pl – do 20 maja.

W czwartek i piątek, 30 i 31 maja, młodzież szkolna będzie mogła wczuć się w rolę studentów, uczestnicząc w wykładach, warsztatach, pokazach multimedialnych, spotkaniach i wystawach na terenie bielskiej uczelni. – Poza ATH także środowiska twórcze i naukowe oraz ośrodki kulturalne z Podbeskidzia – które Akademia zaprosiła do współtworzenia oferty festiwalu – zaprezentują swoją bogatą ofertę – dodaje Małgorzata Skrzypek. Z tego względu festiwal odbędzie się nie tylko w stolicy Podbeskidzia, ale także w Czechowicach-Dziedzicach, Kaniowie i Żywcu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jednak niektóre wymagają wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na wspomnianej stronie festiwal.ath.bielsko.pl.

Przyczepa reklamowa