Ekosolar2_desktop

45. Dni Czechowic-Dziedzic

Nie na stadionie miejskim, ale w popularnym „Lasku” odbędą się tegoroczne Dni Czechowic-Dziedzic. Jednak, jak zawsze, potrwają aż dwa dni. Gwiazdami będą Jacek Cygan i Reni Jusis.

Święto miasta zaplanowano na 24 i 25 sierpnia w Parku Miejskim pomiędzy ulicami Słowackiego, Barlickiego i Sienkiewicza. W tym roku, z uwagi na prace modernizacyjne, nie mogło zostać zorganizowane na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Repertuar wprawdzie nie robi takiego wrażenia, jak w poprzednich latach, ale z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Impreza, prowadzona przez Ninę Nocoń, rozpocznie się w sobotę o 16.00. Zaraz potem wystartuje trzygodzinny maraton zumby fitness. Jak zapowiadają prowadzący, będzie to czas cudownej energetycznej zabawy. O 19.15 na scenie pojawi się DJ Mellow, a o 20.30 wystąpi popularna Reni Jusis. Półtorej godziny później – na zakończenie pierwszego dnia imprezy – zagra Gromee – polski didżej, kompozytor i producent muzyczny. Całość zostanie zaprezentowana w atrakcyjnej oprawie świetlnej i multimedialnej.

Niedzielna odsłona imprezy rozpocznie się o 13.30 od podsumowania rodzinnego rajdu rowerowego. Pół godziny później odwiedzających „Lasek” czeka „Chwila z biblioteką”, czyli rodzinny piknik pod chmurką. O 16.00 koncert da czechowicki zespół Audio Cases, a o 17.15 – Big Band pod dyrekcją Jarosława Grzybowskiego. Następnie, o 18.30, publiczność będzie miała okazję posłuchać największych przebojów muzyki w programie „Stars & hits”, w którym zaprezentują się Barbara Melzer, Kaja Paschalska, Maria Tyszkiewicz, Bilguun Ariunbaatar i Artur Chamski. Z kolei o 20.00 czechowiczanom zostanie zaprezentowany laureat miejskiej nagrody Promotio Urbis. Zwieńczeniem święta miasta będzie recital utworów Jacka Cygana pt. „Życie jest piosenką”, z udziałem autora oraz Kamili Klimczak, Zofii Nowakowskiej, Jerzego Filara, Andrzeja Seweryna i Jacka Wójcickiego, w towarzystwie zespołu Kameleon Quintet.

24/08/2019

Harmonogram

Data:
Planuj długie życie