Dacia Sandero luty 24

Będą budować piszczały

Od marca do czerwca w Regionalnym Ośrodku Kultury w Bielsku-Białej będą miały miejsce niezwykłe warsztaty z budowy tradycyjnych instrumentów pasterskich – piszczały sześciootworowej i trójotworowej. Takich warsztatów na pewno w Bielsku jeszcze nie było, więc na pewno szykuje się nie lada gratka dla wielbicieli folkloru i nie tylko.

Wszystkich zainteresowanych ROK zaprasza do zapisów, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Warsztaty poprowadzi Zbigniew Wałach, uznany muzyk i budowniczy instrumentów z Istebnej. Każdy będzie mógł poznać tajniki budowy piszczał niezależnie od swoich umiejętności i doświadczenia w dziedzinie folkloru i kultury muzycznej.

Szkolenia te są współfinansowane w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca “Szkoła mistrzów budowy instrumentów ludowych”. Zapisy (i więcej informacji) pod numerem tel.: (33) 822 05 93 oraz elektronicznie: [email protected]. Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy o kulturze ludowej i jej instrumentach. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

01/03/2019

Harmonogram

Data:
Meblux