Dostawcze LCV

Czy Ją kochasz?

Stryszowski Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy włączył się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji we współpracy z oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu – dworem w Stryszowie przygotował spektakl pt. „Czy Ją kochasz?”.

 

– Słownik Języka Polskiego definiuje patriotyzm jako umiłowanie kraju ojczystego i gotowość do ofiary za Ojczyznę, ale również jako miłość do miejsca swojego zamieszkania. Współcześnie, w czasie rozumienia patriotyzmu przez pryzmat nacjonalizmu, między umiłowaniem konkretnych wartości (Bóg, Honor, Ojczyzna), a miłością do krajobrazu i przywiązaniem do miejsca swojego zamieszkania występuje szereg różnic, które pozwalają zapytać o znaczenie patriotyzmu i wolności w 2018 roku – mówi reżyser Mirosław Płonka. Dzięki nietypowej konstrukcji spektaklu, w której zaciera się podział na widza i aktora, wszyscy zebrani będą mieli znakomitą okazję, by zastanowić się nad współczesnym rozumieniem patriotyzmu w obu znaczeniach.

 

Przedstawienie można będzie obejrzeć w stryszowskim dworze w następujących terminach: 4 listopada (godz. 16.00), 9 listopada (19.00), 10 i 17 listopada (18.00). Ponadto 11 listopada o 17.00 zostanie zaprezentowane w Kalwarii Zebrzydowskiej (sala widowiskowa Centrum Kultury, Sportu i Turystyki), a 18 listopada o 16.30 w Wadowicach (Dom Rekolekcyjny na Karmelu).

18/11/2018

Harmonogram

Data:
Czas: