samorzad_teryt

Dni Lipowej. Bez plastiku i z gwiazdą

Weekend 24-25 sierpnia upłynie pod znakiem Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Impreza odbędzie się w centrum sołectwa Lipowa, na placu obok słynnego pomnika śliwki i niedawno odsłoniętego „śliwkowego” muralu.

Podstawą Dni Lipowej będą koncerty. W dwudniowym programie jest ich aż 15. Gwiazdą pierwszego dnia będzie Enej (21.00), drugiego swoje 20-lecie będzie świętować Zespół Regionalny „Lipowianie” (18.00). Obok strażnicy – po raz pierwszy podczas DŚGL – stanie punkt z bezpłatną wodą z gminnego ujęcia na Malinowskim Potoku. Co ważne, woda będzie serwowana nie w plastiku, ale w eko-kubkach z masy kukurydzianej. Ani grama plastiku nie będzie też na stoiskach lokalnych rękodzielników.

W programie znalazły się ponadto biblioteka w plenerze (warsztaty i konkursy dla dzieci plus wernisaż prac, które powstały podczas wakacyjnych warsztatów malarskich dla mieszkańców gminy), strefa darmowych atrakcji dla dzieci (w niedzielę) oraz smakołyki kuchni regionalnej.

Miejsca parkingowe będzie można znaleźć w centrum Lipowej, przy tamtejszej szkole i kościele oraz jadąc w kierunku Centrum Aktywności Społecznej w Twardorzeczce.

Ci, którzy nie zmieszczą się pod sceną będą mogli zobaczyć koncert grupy Enej na telebimie. Impreza jest bezpłatna!

Szczegóły: lipowa.pl oraz Gmina Lipowa (Facebook).

25/08/2019

Harmonogram

Data:
Przyczepa reklamowa