Fundacja Serce dla Maluszka

“Do widzenia, Lily” – premiera książki

Szczegóły:

Nazwa Prószyński i S-ka

Poruszająca opowieść o człowieku i jego zwierzęciu, idealna dla fanów filmu “Był sobie pies”.

Ted i Lily to najlepsi przyjaciele. Spędzają razem mnóstwo czasu, rozmawiając o chłopakach, oglądając filmy i grając w Monopoly. To ostatnie bywa nieco trudne, bo o ile Ted to wypalony, samotny pisarz z dwoma przeciwstawnymi kciukami, o tyle Lily jest… jamnikiem. A do tego wierną towarzyszką, która u boku właściciela przeżyła już ponad dekadę. Teraz jednak jej dalsze losy stają pod znakiem zapytania – pewnej nocy Ted odkrywa na ciele ukochanego psa potencjalnie niebezpieczny guz. Zaczyna się walka z czasem – “ośmiornica”, jak nazywa tumor mężczyzna, wcale nie zamierza odpuścić. Ted musi więc poradzić sobie z perspektywą straty… a także z własnym smutkiem, który od dłuższego czasu coraz bardziej go przytłacza.

Pokręcona i głęboko wzruszająca “Do widzenia, Lily” to powieść zabawna, mądra i całkowicie oryginalna w odkrywaniu, co to znaczy kochać każdą śmiertelną istotę. Ten dzielny mały jamnik podbije twoje serce – zupełnie jak jego na pozór niemiły, ale w środku pełen uczuć właściciel. Nie przegap ich wspólnych przygód!
Sara Gruen, autorka bestsellera “Woda dla słoni”

Czytanie tej chwytającej za serce, ale ostatecznie zapierającej dech w piersiach powieści było bardzo głębokim przeżyciem…. Jak powiedziałaby Lily: MUSISZ! PRZECZYTAĆ! TĘ! KSIĄŻKĘ!

“Washington Post”

Wrażliwa, przezabawna i emocjonalnie satysfakcjonująca… Ta wzruszająca autobiograficzna powieść przesycona jest intymnością posiadania zwierząt domowych… Rowley napisał pełną hojnych porcji słodko-gorzkiego człowieczeństwa, niezwykle przejmującą i wzruszającą opowieść, którą czytelnicy (szczególnie miłośnicy zwierząt) na pewno pokochają.

“Publishers Weekly”

Lokalizacja:

Prószyński i S-ka
19/05/2022

Harmonogram

Data: