Rafał Ryplewicz

Ferie w bibliotece

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci na zajęcia podczas zimowych ferii.

Zimowe podróże po literaturze, czyli ferie z Wadowicką Biblioteką Publiczną” przeznaczone są dla dzieci od 6 do 10 lat. Obowiązują zapisy, których można dokonać telefonicznie (33) 8234618 lub osobiście w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

Harmonogram zajęć:

„Wędrówka na szczyt”
28 stycznia 2019, godz. 10.00
Jak zdobyć najwyższe szczyty świata? Czym jest Korona Himalajów? Jak przetrwać w rekordowo niskich temperaturach? Jak wygląda życie codzienne w bazie Himalaistów?

„Z Nelą na Antarktydę”
30 stycznia 2019, godz. 10.00
Z małą reporterką Nelą przemierzymy bezkres polarnego świata. Zapoznamy się z arktyczną fauną i florą. Podążymy śladem najniebezpieczniejszych drapieżników Antarktydy, czyli lampartów morskich. Odwiedzimy kolonię pingwinów i spotkamy słonie morskie. Szykuje się niesamowita wyprawa na lodzie i… pod lodem.

„Fascynujący świat Wikingów”
4 lutego 2019, godz. 10.00
Tym razem towarzyszami naszej literackiej podróży będą Wikingowie. Poznamy ich tradycje, zwyczaje oraz różne ciekawostki związane z codziennym życiem, językiem czy kulturą.

„Serce z lodu Królowej Śniegu”
6 lutego 2019, godz. 10.00
Ostatnie zajęcia spędzimy w towarzystwie bohaterów zimowych baśni. Poznamy ich niezwykłe przygody, a także stawimy czoło różnym zagadkom. Nie zabraknie też prac plastycznych!

Zajęcia są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona.

Lokalizacja:

Wadowice
30/01/2020

Harmonogram

Data:
Agata Tucka- Marek