samorzad_teryt

Zator: Folkowy Show z Redlinem

Lipiec w Zatorze obfituje w ekscytujące wydarzenia. W przedostatnią sobotę pierwszego dnia wakacji zatorski Rynek będzie rozbrzmiewał muzyką, będą tańce i swawole.

Władze Zatora zapraszają 21 lipca na Folkowy Show z Redlinem oraz zespołami The Crush i Krzikopa.

Redlin od początku istnienia inspiruje się szeroko rozumianą muzyką folk. Pierwsze lata działalności koncentrowały się wokół muzyki celtyckiej, co zaowocowało autorskim albumem INTRO. Różnorodność zainteresowań muzyków doprowadziła jednak wkrótce do poszerzenia repertuaru o utwory inspirowane folkiem światowym.

Krzikopa nowocześnie odradza muzyczne tradycje Górnego Śląska. Bazują na starych ludowych przyśpiewkach, i tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) i technikach śpiewu (biały śpiew), lecz dodają do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz post-rockową perkusję. To powoduje, że muzyka ta odżywa i ma szansę znów cieszyć się popularnością jaką miała pierwotnie, co czyni przygodę z Krzikopą unikatową podróżą w czasie i przestrzeni. Więcej o zespole tutaj.

The Crush to grupa muzyczna z pasją, doświadczeniem i ponadprzeciętną zdolnością wywoływania uśmiechu u odbiorców. Muzyka rozrywkowa to duże wyzwanie i wymagająca, systematyczna praca, której poświęcamy się w całości. Skład zespołu to zwariowani, pełni energii i optymizmu muzycy, którzy wspaniale czują się w swoim towarzystwie i czerpią ogromną satysfakcję z każdej wspólnie zagranej imprezy.

21/07/2019

Harmonogram

Data:
Czas:
Przyczepa reklamowa