Ekosolar2_desktop

“Gloria” wkracza w stulecie

2019 rok w historii skoczowskiego chóru mieszanego „Gloria”, działającego przy parafii ewangelicko-augsburskiej, jest wyjątkowy. To czas świętowania jubileuszu 100-lecia działalności.

Staraniem chórzystów ukazał się okolicznościowy kalendarz, na którego kartach znajduje się rys historyczny oraz aktualne i archiwalne zdjęcia „Glorii”. – Wydawnictwo stanowi pamiątkę nie tylko dla wielu pokoleń skoczowskich śpiewaków, ale ma również charakter dokumentu historycznego, pokazującego bezinteresowne zaangażowanie wielu ludzi w kultywowanie szeroko pojętej służby w krzewieniu kultury śpiewaczej w parafii, na Śląsku Cieszyńskim oraz w innych regionach kraju oraz za granicą – mówi Walter Orawski, prezes zarządu chóru „Gloria”.

Jubileuszowy rok rozpoczyna się ekumenicznym koncertem kolęd. 4 stycznia o 17.00 w kościele Św. Trójcy w Skoczowie chóry mieszany i żeński „Gloria” wystąpią obok Estrady Regionalnej „Równica” z Ustronia oraz Chóru Jubileuszowego i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Wstęp wolny.

04/01/2019

Harmonogram

Data:
Czas: